Kommenteeri

Vahur Afanasjev „Õitsengu äärel“

Vahur Afanasjev avaldas uue romaani  "Õitsengu äärel", mis viib lugejad 2028. aastasse, kus Maale lähenev asteroid ähvardab hävitada inimtsivilisatsiooni.  Üleüldises viimsepäevaootuses ei ole vaid üksikud nõus alla andma.

"Serafima ja Bogdani" autori uues romaanis juhivad võidujooksu ajaga planeedi rikkaim lätlanna ning ekstsentriline Lõuna-Aafrika päritolu miljardär.

Või jooksevad tegelased võidu üksteisega? Kellegi motiive pole lihtne läbi näha.


Korraga on kaalul inimkonna saatus, eesti kunstniku rahvusvaheline edu, teismelise neiu eneseteostus ja esimene armastus, müstikust juudi matemaatiku kadunud käsikiri ja vasakpoolse bosnia filosoofi usaldusväärsus. Tegevus viib Prantsuse Rivierast ja Räniorust Riiga ja Sahara kõrbesse.

Oma mitmetahulises teoses asetab Vahur Afanasjev peegli tsivilisatsiooni silme ette ja küsib, kuidas me siia jõudsime ja mis annab meile jõudu edasi minna? Kui üldse? Võimalik, et suurimad katastroofid toimuvad hoopis inimestes endis. Nii kõlab tutvustus raamatu kaanel. 

Raamatu illustraator on Toomas Kuusing. Artwörkeil oli suur au romaan kujundada ja küljendada. Sedapuhku kasutasime kaane lisaefektina digitaalset 3D-lakki.

Head lugemist!

Lisa kommentaar

Email again: