Kommenteeri

„Morsevõtmest hiireklikini“

Sel suvel oli mul võimalus osaleda päris suures projektis. Nimelt sai valmis tehtud raamat, mida plaaniti välja anda juba viimased 30 aastat.

Eesti raadioamatöörid on teinud ära tohutu töö ja kogunud kokku meie raadioharrastuse ajaloo. „Morsevõtmest hiireklikini“ viib lugeja ajarännakule läbi erinevate kümnendite – alates 1920. aastatest, millele järgnes oma ühingu loomine järgmisel kümnendil, siis raske sõjaaeg, mis Eesti amatööre rängalt räsis, uus algus Nõukogude võimu „viljastavates tingimustes“ koos ideoloogilise kontrolli ja erinevate piirangutega. 
Seejärel vabamad tuuled 1960-ndatel koos mitmete oluliste tehniliste uuendustega, edukad ajad raadiospordile 1980-ndail, Eesti Vabariigi taastamine ning amatööride roll selles ja lõpetades tänapäevaga, mil see huviala on muutunud tõeliselt mitmekesiseks ning ka tehnoloogiliselt keerukaks.

Raamat on mõeldud eelkõige raadioamatööridele endile, sest paneb kirja meie oma loo ligi sajandi vältel, peatudes olulisematel teetähistel ja persoonidel, ent loodetavasti leiab siit avastamisrõõmu ka lihtsalt tehnikahuviline lugeja. Aga tuleb kohe rõhutada, et see ei ole raamat raadiotehnikast ega ka selle ajaloost (kuigi natuke tehnikajuttu siin on), vaid see on ajalooline tagasivaade Eesti raadioamatööride tegevusele ja saavutustele päris algusest tänapäevani välja. 

Raamat saadaval: Apollos

Lisa kommentaar

Email again: