Kommenteeri

Minu trükikoda

Värskelt ilmunud elulooraamat 100 aasta tagusest elu-olust Narvas ja Tallinnas. Autor kirjeldab ilmekalt omaaegse ettevõtluse sünniraskusi, trükikoja firma loomist ja ülesehitust ning kahjuks ka elutöö hävitamist sõjasündmuste tõttu.

Creative Company poolt välja antud raamat on koostatud Karl Kabanovi päevikutekstide põhjal ja rikkalikult illustreeritud fotode, trükinäidiste ja dokumentidega.

Väga põnev koostöö oli mul sel talvel Tarvo Puusepaga Creative Company'st. Tarvo kujundas kauni ja omapärases köites raamatu, mille läbivaks teemaks on trükindus.

Oma trükikojast hakkas raamatu peategelane Karl Kabanov unistama juba siis, kui ta 1885. aastal Narvas Gnifkowsky ja Grünthali trükikojas õpipoisina alustas. Raamatu tekst on esitatud muutmata kujul, nii nagu see aastaid tagasi kirja on pandud, andes lisaks huvitavale sisule edasi ka ilmeka pildi omaaegsest keelekasutusest. Lisaks paljudele fotodele on raamatus on hulgaliselt näiteid ka vanadest trükistest.

Artwörker aitas lihvida raamatu kujundust ja küljendust ning väga suur rõõm on sellest, et "Minu trükikoda" valiti ka aasta 25 kauneima raamatute hulka. 

Palju õnne Creative Company!

Telli raamat siit

Fotod: Creative Company

Lisa kommentaar

Email again: